Vodní hrátky

plavecký bazén Domažlice

účastníci: 26 (ne)plavců + sedmičlenná pobřežní hlídka

Zima už vešla do ulic a zanechala po sobě jen louže pro ptáčky, a tak jsme vyrazili za vodou do „vyhřátého” domažlického bazénu. Al nebylo to ledajaké plavání, bylo to soutěživé vodní dovádění pro děti z PS Stopaři a jejich kamarády. Vše mělo vypuknout v 11 hod, ale náš superrychlý řidič pan Dufek nás tam dopravil kosmickou rychlostí. A tak nám vyzbyl čas na zahřátí svalů a přípravu na fyzickou námahu, k čemuž jsme využili prostor lidu a autoprázdného parkoviště u bazénu. Přesně v 11.00 jsme se vrhli do šaten a bleskově se přemístili na vodní závodiště . Pobřežní hlídka seznámila závodníky se soutěžními i bezpečnostními pravidly a rozdělila je do čtyř „hvězdných” týmů. Plavci i neplavci soupeřili v pěti disciplínách:

1. Štafeta mokré tričko,
  2. Lovení perel,
  3. Stavění komínů (z malých destiček),
  4. Převozník Cháron,
  5. Posádka do člunu hop.

a v jedné dobrovolné soutěži náročné na fyzickou zdatnost nazvané Plavecký trenažer.

Čas utekl jako voda, zbyla jen chvilka na volné procvičování plaveckých stylů všech závodníků, a pak už honem do šaten.

Ve vestibulu bazénu vyhlásili členové pobřežní hlídky, která po celou dobu závodu pečlivě střežila tempa plavců, výsledky a odměnila všechny účastníky diplomy.