Maškarní

Každoroční akce Stopařů (i pro veřejnost)

Fotogalerie k tomuto článku

MAŠKARNÍ KARNEVAL

V neděli 30.ledna 2011 se opět v Horšovském Týně uskutečnil tradiční dětský maškarní karneval, který pořádala pionýrská skupina Stopaři. Karnevalový rej masek byl určen dětem všech věkových kategorií. Jako vždy se hodnotilo 10 nejlepších masek v kategorii mladších - ti nejmenší od narození až po předškolní věk 10 nejlepších masek v kategorii starších - školáci. Do třetice se také hodnotily masky skupinové, kterých bylo letos více, než v letech předchozích. Porota složená z řad rodičů a vedoucích PS Stopaři neměla vůbec jednoduchý úkol. Vždyť vybrat jich "jen" 20" chce opravdu dobré oči, rozvahu a velkou dávku fantazie. Ještě jednou touto cestou všem porotcům děkujeme. Sál hotelu Šumava letos poctila necelá stovka masek, a to při velké nemocnosti, jež v té době v H. Týně panovala, byl počet překvapující a pohled radostný.

Pro nás pořadatele začal den úderem deváté hodiny dopoledne. Připravit tombolu, vyzdobit sál, nafouknout asi 150 balónků a zkrátka nachystat vše tak, abychom v půl druhé odpoledne mohli pustit první karnevalové masky. Nejprve proběhla tradiční promenáda masek každé kategorie zvláště a po té přišlo na řadu nekonečné tancování za doprovodu už našeho známého "dídžeje" Iva, který je sám dobrým společníkem a bavičem, takže nechyběly známé staré dětské písně a melodie, ale ani ty nejnovější "pecky".

Celý den se nám vydařil a zanechal v nás dobré pocity z pohledu na veselé, radostné a spokojené dětské publikum. Proto se již teď můžete těšit na další dětský karneval v příštím roce.

Ti nejhezčí v kategorii mladších:

1. místo získal Matěj Kvasnička v masce "vodníčka",

2. místo přidělila porota "včelce" Terezce Janusové,

a 3. místo patřilo "dráčkům" Davidovi a Filipovi Cihlářovým.

Ti nejhezčí v kategorii starších:

1. místo získala Monika Starinská jako"motýl Emanuel",

2. místo patřilo Adéle Langové v masce"strašáka do zelí"

o 3. místo získala Bára Korunková jako "pavoučí žena".

Umístění v kategorii skupinová maska:

1. místo získali "Šmoulové", kterým nechyběla Šmoulinka ani Gargamel a odměnou jim byl krásný dort "modré" chobotnice,

2. místo získali "broučci", jimž velel Ferda mravenec,

a 3. místo získala "mašinka" v podání dětí z oddílu Stopaři.

Naše velké díky patří i všem, kteří nám pomáhali se samotným pořadatelským úkolem. Děkujeme paní Marii Zídkové, paní Ivaně Matějkové, paní Romaně Mrázkové, paní Evě Petriščeové, slečně Evě Pavlasové a členům Sboru dobrovolných hasičů Horšovský Týn.

Ještě jednou patří poděkování také všem sponzorům, kteří přispěli do naší štědré tomboly, kde každý lístek vyhrával.

Fotogalerie:
 → maskarni-2011/1