Maškarní

Každoroční akce Stopařů (i pro veřejnost)

Fotogalerie k tomuto článku

V neděli 24.ledna 2010 se opět v Horšovském Týně uskutečnil tradiční dětský maškarní karneval, který pořádala pionýrská skupina Stopaři. Karnevalový rej masek byl určen dětem všech věkových kategorií. Jako vždy se hodnotilo 10 nejlepších masek v kategorii mladších - ti nejmenší od narození až po předškolní věk 10 nejlepších masek v kategorii starších - školáci. Do třetice se také hodnotily masky skupinové - letos dva kolektivy.Porota složená z řad rodičů a vedoucích PS Stopaři neměla vůbec jednoduchý úkol. Vždyť vybrat jich "jen" 20 ze 150 chce opravdu dobré oči, rozvahu a velkou dávku fantazie. Ještě jednou touto cestou všem porotcům děkujeme. Sál hotelu Šumava letos poctilo právě zmiňovaných 150 masek a 150 těch ostatních nemaskovaných.

Z hojné účasti jsme měli obrovskou radost.

Pro nás pořadatele začal den úderem deváté hodiny dopoledne. Připravit tombolu, vyzdobit sál, nafouknout asi 150 balónků a zkrátka nachystat vše tak, abychom v půl druhé odpoledne mohli pustit první karnevalové masky. Nejprve proběhla tradiční promenáda masek každé kategorie zvláště a po té přišlo na řadu nekonečné tancování za doprovodu už našeho známého "dídžeje" Iva, který je sám dobrým společníkem a bavičem, takže nechyběly známé staré dětské písně a melodie, ale ani ty nejnovější "pecky".

Celý den se nám vydařil a zanechal v nás dobré pocity z pohledu na veselé, radostné a spokojené dětské publikum. Proto se již teď můžete těšit na další dětský karneval v příštím roce.

Umístění v kategorii mladších:

1. místo získali Karolínka a Mareček Vlachovi jako "Maková panenka a motýl Emanuel",

o 2. místo se dělily Julinka a Valinka Strakovi jako"vodníčci",

a 3. místo patřilo "vánočnímu stromečku" Lucince Vondryskové.

Umístění v kategorii starších:

1. místo získala Verunka Vondrysková jako "kukačkové hodiny",

2. místo patřilo "hejkalovi" Honzovi Matulkovi a

o 3. místo se podělili "smrtky" sourozenci Anežka a Vašík Pikhartovi.

Umístění v kategorii skupinová maska:

1. místo získala "Sněhurka" Magda se svými trpaslíky" a odměnou jim byl krásný dort klauna,

a 2. místo získaly děti z dětského domova, kteří se nám předvedly jako "čerti a čertice"

Naše velké díky patří i všem, kteří nám s přípravou i se samotným pořadatelským úkolem pomáhali. Děkujeme paní Marii Zídkové, paní Ivaně Matějkové, paní Romaně Mrázkové, paní Evě Petriščeové, manželům Vogeltanzovým a členům Sboru dobrovolných hasičů Horšovský Týn.

Ještě jednou patří poděkování také všem sponzorům, kteří přispěli do naší štědré tomboly, kde každý lístek vyhrával.

Fotogalerie:
 → maskarni-2010/vyhlaseni-mladsi