Maškarní

 

Fotogalerie k tomuto článku

V neděli 29. ledna 2006 se uskutečnil již tradiční dětský maškarní karneval, který pořádala pionýrská skupina Stopaři. Karnevalový rej masek byl určen dětem všech věkových kategorií. Opět se hodnotilo 10 nejlepších masek ve dvou kategoriích. Porota složená z řad rodičů a vedoucích PS Stopaři neměla vůbec jednoduchý úkol. Vždyť vybrat jich "jen" 20 z bezmála 150 chce opravdu dobré oči, kousek vtipu a velkou dávku rozvahy. Ještě jednou porotcům tímto děkujeme.

Pro nás pořadatele začal den úderem deváté hodiny dopoledne. Připravit tombolu, vyzdobit sál, t.j. především nafouknout asi 250 balónků a zkrátka nachystat vše tak, abychom v půl druhé odpoledne mohli pustit první karnevalové masky. Začátek karnevalového veselení začal tradiční promenádou masek každé kategorie zvláště. Poté přišlo na řadu vystoupení domažlické taneční skupiny AVANTI. Měli jsme tak možnost shlédnout opravdu skvělé vystoupení mladých chlapců a dívek, kteří zaslouží náš obdiv. Ve zbytku celého programu nechybělo již zmíněné vyhodnocení nejlepších masek, doprovodný program v podobě soutěží, tombola a především nekonečné tancování za doprovodu country kapely PSANEC KID A SPOL.

Celý den se z našeho pohledu opravdu vydařil. Opět v nás zanechal zážitky a dobré pocity z pohledu na veselé, radostné a spokojené dětské publikum. Proto se již teď můžete těšit na další dětský karneval v příštím roce.

1. místo v kategorii mladších získala dvojice masek - Adélka Langová a Verunka Vondrysková, které představovaly úžasné slečny pokojské.

1. místo v kategorii starších patřilo - Magdě Marešové, která měla nelehký úkol býti komínem, na němž se usadil čáp.

Obě první místa získala jako hlavní cenu dětský zájezd, který věnovala cestovní kancelář BUS TOUR paní Foltýnové.

Dortové překvapení, které upekla cukrárna manželů Marešových čekalo na dvě skupinové masky, které si jej opravdu zasloužili. Jednu skupinka se nám představila v podobě postav ze známé ruské pohádky Mrazík a druhá skupinka nám předvedla tanec havajských tanečníků a tanečnic.


Ještě jednou patří poděkování také všem sponzorům, bez kterých bychom se určitě neobešli. Děkujeme jim za přispění do tomboly dětského karnevalu, která vždy potěší dětské oči a neměla by chybět.


Za PS Stopaři R. Karbanová

Fotogalerie:
 → maskarni-2006


Zpět     Nahoru